Buty vibram

Spływy Wdą i innymi kaszubskimi rzekami

Spływy Wdą, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

spływy kajakowe Kaszuby

Malownicze spływy Wdą

Należy sądzić, że pandemia COVID-19 znacznie przyczyniła się do spadku aktywności fizycznej obywateli naszego państwa. Zdecydowanie więcej naszego czasu spędziliśmy w domach i mieszkaniach. Ostatnio ogłoszone zniesienie obostrzeń przez Ministra Zdrowia, jest szansą do nadrobienia zaległości w aktywności fizycznej. Nie ulega wątpliwości, że sport dobrze jest uprawiać w towarzystwie. Szczególnie jeżeli niedawna izolacja, uniemożliwiała bezpośrednie spotkania. Wydaje się, że idealnym rozwiązaniem są spływy kajakowe Kaszuby. Można założyć, iż spędzenie ze znajomym 7 godzin w kajaku, w jakimś stopniu jest w stanie zrekompensować rozłąkę. Należy zwrócić uwagę, że wybierając spływy Wdą, decydujemy się na pokonanie około 23 kilometrów. Warto podkreślić, że jeżeli chodzi o poziom trudności rzeki Wdy, to zaliczany jest on do tych łatwiejszych. Mogłoby się wydawać, że jest to idealne rozwiązanie, dla długich rozmów i podziwiania urokliwej przyrody. Jeżeli będziemy mieli szczęście, być może zobaczymy bobra, albo borsuka.

Rzeki dla amatorów i profesjonalistów

Prawdopodobnie nieco dłuższa trasa, bo o długości 27 kilometrów czeka na osoby wybierające kajaki Kaszuby na rzece Zbrzycy. Poziom trudności jej przepłynięcia jest podobny do Wdy, a walory nie mniej warte uwagi. Jeżeli chodzi o podjęcie wyzwania, to zupełnie inaczej przedstawia się rzeka Słupia. Należy przewidywać, że spływy Kaszuby rzeką Słupią, należą do tych trudnych. Jak się okazuje, znajdujące się na jej trasie przeszkody, również wymagają doświadczenia. Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku więcej uwagi należy poświęcić na bezpieczne przepłynięcie, niż na rozmowę. Nie zmienia to jednak faktu, iż kajaki na Kaszubach są doskonałą formą relaksu i rekreacji. Łączą one bowiem mile spędzony czas z umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Oczywiście, jeżeli naszym wyborem będzie Wda, bądź Zbrzyca. Słupia natomiast, przedstawia się jako oferta dla profesjonalistów.

Zniesione obostrzenia

Reasumując, niezależnie od tego na którą rzekę się zdecydujemy zróbmy to dopóki, mamy zniesione obostrzenia covidowe. Niestety, doniesienia o licznych zakażeniach takich jak w Chinach i Szanghaju, mogą znów pojawić się również w Polsce. Wydaje się, że jest jedynie kwestią czasu, kiedy powróci do nas lockdown. Wobec powyższego nie zwlekajmy z cieszenia się naturą i wolnością. Wybierzmy spływy kajakowe dla firm lub osób prywatnych, póki są nadal dostępne.

spływy kajakowe Kaszubyspływy Wdąkajaki Kaszubyspływy Kaszubykajaki na Kaszubachspływy kajakowe dla firm

Powiązane wpisy

Kajaki na Kaszubach

Kajaki na Kaszubach to sposób na aktywny wypoczynek

Spływy kajakowe dla firm

Dobry pomysł na integrację - spływy kajakowe dla firm

Mokasyny żeglarskie

Dobre mokasyny żeglarskie to gwarancja udanego rejsu

Buty żeglarskie

Buty żeglarskie - niezastąpione w rejs

Mapa Tatr czy spływ kajakiem?

Czy mapa Tatr i wędrówka górska będzie lepsza niż kajak?