Buty vibram

Mapa Tatr czy spływ kajakiem?

Czy mapa Tatr i wędrówka górska będzie lepsza niż kajak?

mapa Tatr

Trudne wybory

W jednym czasie nie da się być w różnych miejscach i robić dwóch różnych rzeczy. Trzeba wybrać między wędrówką po górach albo spływem kajakowym. Każda z tych aktywności daje mnóstwo radości. Pozwala się sprawdzić i miło spędzić czas. Gdy wybiera się wędrowanie po górach, potrzebna jest mapa Tatr lub Bieszczady szlaki mapa w zależności od miejsca wyprawy.

Mapa Tatr niezbędna na szlaku

Dziś większość osób ma przy sobie smartfon. Dlatego można się zastanawiać, dlaczego mapa Tatr jest potrzebna. Na szlaku można się zgubić, nawet jak jest dobrze oznaczony. Warto też mieć orientację w szerszym obszarze. Jednak to zapewnia smartfon czy podobne urządzenie. Dostęp do internetu pozwala znaleźć mapę dowolnego obszaru i szlaku, którym się podąża. Pomimo to wszyscy, którzy znają się na wędrowaniu, także ratownicy górscy, zalecają, by szlaki turystyczne Tatry mieć na mapie papierowej. Sprzęt elektroniczny jest zawodny, zwłaszcza przy złej pogodzie. A to właśnie przy pogorszeniu warunków atmosferycznych najłatwiej się zgubić.

Kontakt z naturą

Lepiej więc kupować mapę i planować wędrówkę po górach czy myśleć o spływie kajakowym? Zależy, czemu ma służyć wypoczynek na łonie natury. Podążanie szlakiem turystycznym daje większy kontakt z naturą. Pozwala się wyciszyć, zregenerować i nabrać sił. Każde góry to zapewniają. Na wycieczkę w Beskidy mapa też jest potrzebna. Jest potrzebna zawsze bez względu, jakie góry i czy szlak jest łatwy, czy trudny. Spływy Wdą lub inną rzeką, to wybór dający większą dawkę adrenaliny. Daje kontakt z żywiołem. Nawet łatwy spływ zapewnia dawkę pozytywnych emocji. To aktywność sportowa.

W jednym i drugim przypadku należy wybrać stopień trudności odpowiadający umiejętnościom. Czy komuś wybierającemu się w Tatry mapa posłuży, czy ktoś inny przygotowuje się na spływ, to jest to wyzwanie. Jedno jest spokojniejsze, drugie zapewnia więcej emocji, ale każde to kontakt z naturą. Trzeba mieć, co potrzebne, ale i mieć kondycję oraz umiejętności pozwalające sprostać wyzwaniu. Każdy z tych pomysłów to dobry wybór na czas wolny. Trzeba wybrać, co jest bardziej atrakcyjne.

mapa TatrBieszczady szlaki mapaszlaki turystyczne TatryBeskidy mapaspływy WdąTatry mapa

Powiązane wpisy

Spływy Wdą i innymi kaszubskimi rzekami

Spływy Wdą, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Kajaki na Kaszubach

Kajaki na Kaszubach to sposób na aktywny wypoczynek

Spływy kajakowe dla firm

Dobry pomysł na integrację - spływy kajakowe dla firm

Mokasyny żeglarskie

Dobre mokasyny żeglarskie to gwarancja udanego rejsu

Buty żeglarskie

Buty żeglarskie - niezastąpione w rejs