Buty vibram

Kajaki na Kaszubach

Kajaki na Kaszubach to sposób na aktywny wypoczynek

spływ kajakowy

Kajaki na Kaszubach - co warto wiedzieć i jak się przygotować?

Spływ kajakowy to naprawdę bardzo fajny pomysł dla każdego, kto lubi spędzać czas na wody i doskonałe urozmaicenie wakacji. Jednak dla osób niedoświadczonych warto wiedzieć jak się przygotować na spływy Wdą czy też innymi rzekami. Najważniejsze jest to, że nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu, ponieważ najważniejsze rzeczy zapewnia organizator. Jednak poniższe porady z całą pewnością przydadzą się osobą początkującym.

Jak ubrać się na spływ kajakowy?

Bardzo dużo zależy od pogody konkretnego dnia, ale jeśli chodzi o słoneczny dzień, to warto założyć strój kąpielowy oraz lekką odzież, która w razie zamoczenia wyschnie szybko. Trzeba pamiętać, ze nawet podczas ładnej pogody spływy kajakowe Wda to sport wodny podczas, którego można się oczywiście zamoczyć. Istotną kwestią, o której nie można zapominać, jest okrycie głowy oraz posmarowanie się filtrem do opalania. W okolicy wody słońce świeci stosunkowo mocno i może przygrzać. Jeśli chodzi o buty, to najlepsze będzie obuwie na basen lub też buty żeglarskie. Czasami zdarzy się sytuacja, że trzeba wejść do wody a wówczas wchodzenie bez obuwia to zły pomysł. Kajaki na Kaszubach odbywają się w bardzo różnych warunkach i dlatego też obuwie może być bardzo ważną rzeczą. W przypadku osób niedoświadczonych warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne.

Co jeszcze zabrać na spływ?

Nawet na spokojnej wodzie mogą zdarzyć się różne problemy jak wywrotki. Takie właśnie są Kaszuby kajaki i dlatego też warto pomyśleć o wodoszczelnym worku, który zabezpieczy nasze rzeczy jak kluczyki, dokumenty czy też pieniądze. Warto także pomyśleć o okularach na sznurku, ponieważ czasami można je utopić, a odnalezienie ich wcale nie będzie takie proste. Jeśli ktoś ma delikatne i nieprzyzwyczajone ręce dobrym pomysłem jest także zabranie ze sobą rękawiczek, doskonale sprawdzą się rękawiczki rowerowe bez palców. Oczywiście nie można zapomnieć o prowiancie i wodzie, ponieważ spływ kajakowy to nie tylko relaks, ale także całkiem sporo wysiłku.

Spływy kajakowe Kaszuby to naprawdę fajna sprawa, która powinna spodobać się każdemu, jednak pod warunkiem zadbania o odpowiednie wyposażenie.

spływ kajakowyspływy wdąspływy kajakowe wdabuty żeglarskiekajaki na kaszubachkaszuby kajakispływy kajakowe kaszuby

Powiązane wpisy

Spływy kajakowe dla firm

Dobry pomysł na integrację - spływy kajakowe dla firm

Mokasyny żeglarskie

Dobre mokasyny żeglarskie to gwarancja udanego rejsu

Buty żeglarskie

Buty żeglarskie - niezastąpione w rejs

Spływy Wdą i innymi kaszubskimi rzekami

Spływy Wdą, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Mapa Tatr czy spływ kajakiem?

Czy mapa Tatr i wędrówka górska będzie lepsza niż kajak?