Buty vibram

Buty żeglarskie

Buty żeglarskie - niezastąpione w rejs

buty żeglarskie

Buty żeglarskie

Buty żeglarskie są idealnym rozwiązaniem na gorące dni. Można je ubrać na gołą nogę, bądź z niewidzialnymi skarpetkami. Idealnie dopasują się do krótkich spodenek, czy eleganckich spodni. Nietuzinkowy wygląd buta sprawia, że dodają stylizacji elegancji. Można je założyć praktycznie wszędzie. Idealnie się nadadzą na spacer po plaży, czy wyjście do eleganckiej restauracji. Sprawdzą się także w podróży morskiej, do czego zostały stworzone.

Mokasyny żeglarskie - wygodne buty na nogach

Najważniejszą cechą jaką posiadają mokasyny żeglarskie jest komfort, który zapewniają. But nosi się wygodnie i lekko. Ponadto są wodoodporne, a ich podeszwa jest antypoślizgowa. Dzięki czemu nawet będziesz czuł się wygodnie w deszczowy dzień na statku bądź organizując spływy kajakowe dla firm! Równie ważną cechą dla tych butów jest wyściółka, która gwarantuje komfort noszenia buta żeglarskiego na bosej nodze. Wewnątrz but jest miękki i delikatny, co zapewnia bezpieczeństwo gołej stopie, nie powoduje obtarć.

Typowa budowa butów żeglarskich

Klasyczne buty żeglarskie posiadają rzemienny pasek okalający cholewkę, to on stanowi rolę sznurowadła, owe sznurowadło przechodzi przez aluminiowe oczka (nie rdzewieją po kontakcie z wodą), a całość buta jest wykonana z naturalnej skóry, co zapewnia długą wytrzymałość buta. W klasycznych mokasynach żeglarskich podeszwa jest stworzona z białego kauczuku. Ma to również zastosowanie na statku, gdyż biały kauczuk nie zostawia ciemnych śladów na pokładzie łodzi.

Moda

Aktualnie kanony, które mają buty żeglarskie zacierają się. Część z nich, podobnie jak np. buty trekkingowe, ma zwykłe sznurowadła, bądź ich nie posiada. Podeszwa znajduje się w różnych motywach kolorystycznych. Wszystko zależy od fantazji producenta. Pomimo to wciąż zachowane są standardy dla mokasyn żeglarskich. Oprócz podobnego kroju buta każdy z nich jest wodoodporny, antypoślizgowy i zapewnia wysoki komfort noszenia.

Warto również zwrócić uwagę, że buty żeglarskie oprócz dla mężczyzn są również w wersji dla kobiet. Wyglądają bardzo podobnie, aczkolwiek dużo częściej zamiast zwykłego sznurowadła można spotkać elegancką kokardkę.

buty żeglarskiemokasyny żeglarskiebuty trekkingowespłyty kajakowe dla firm

Powiązane wpisy

Mokasyny żeglarskie

Dobre mokasyny żeglarskie to gwarancja udanego rejsu

Spływy kajakowe dla firm

Dobry pomysł na integrację - spływy kajakowe dla firm

Kajaki na Kaszubach

Kajaki na Kaszubach to sposób na aktywny wypoczynek

Spływy Wdą i innymi kaszubskimi rzekami

Spływy Wdą, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Mapa Tatr czy spływ kajakiem?

Czy mapa Tatr i wędrówka górska będzie lepsza niż kajak?